Nejzelenější z řeckých ostrovů jsme navštívili v druhé polovině října. Sezona už končila, ale krásně jsme si to užili a každý den se koupali. V nejteplejší dny bylo přes den i 26 stupňů a teplota moře okolo 22 stupňů.
Na poznávání ostrova bylo počasí ideální, jediné s čím musíte počítat je to, že okolo 19. hodiny místního času je už tma.
Let z Prahy na Korfu trvá necelé 2 hodiny. Hned u letiště (které je malé a přehledné) fungují půjčovny aut a vše je tu opravdu blízko. Přistávací dráha je krátká a končí v moři. Na druhé straně ji protíná silnice, kzerá se uzavírá v době vzletu a přistání letadel.
Korfu se přezdívá Smaragdový ostrov. Všechno je tu zelené nebo modré, krajina zvlněná, i na podzim se můžete kochat různými květy. Co se týká architektury, je poznat dlouholetá nadvláda Benátek a vliv italské kultury. Jako jediný řecký ostrov nikdy nebyl dobytu Turky, takže tu nenajdete žádné mešity.

Ubytovaní jsme byli na severu ostrova v Acharavi, hned u několik kilometrů dlouhé pláže. Krásně vybavený apartmán byl mimo sezonu na hubičku. Z hlavního města, kde je i letiště, dojedete přes půl ostrova na sever za necelou hodinku. Překonat musíte horský hřeben.

Silnice jsou tu úzké s častými serpentýnami, proto je nejlepší mít malé auto. My vyfasovali Škodu Citigo. Největší zvíře, které zde divoce žije, je liška. A také jsme jednu krásnou viděli. Alespoň tedy nehrozí, že by vám z lesa do cesty skočil nějaký srnec nebo jelen:)

Nakoupit můžete v hlavním městě, jsou tu supermarkety a dokonce dvakrát Lidl. Všude po ostrově nechybí menší obchody a taverny. Dát si můžete řecké i italské speciality.
Acharavi je přes léto asi poměrně rušné. V říjnu už mnohé restaurace měly zavřeno, případně postupně zavíraly, přesto zde pořád bylo dost možností, kam si zajít na jídlo nebo drink. Na Acharavi plynule navazuje podél pláže letovisko Roda. Hned první den jsme si prošli postupně celé pobřeží podél pláže na obě strany. V Rodě končí touto „skálou“. Směrem na východ se terén zelená a můžete dojít až k ruinám kláštera.

Několik kilometrů dlouhá pláž je poseta bílými kameny, jakmile ale vejdete do vody, dno je už písčité, a vstup opravdu velmi pozvolný. V ubytování jsme měli k dispozici lehátka, což bylo na kamenitém povrchu pohodlné. Výhled jsme měli na albánské hory. Voda byla křišťálově čistá a výhled při západu slunce dechberoucí.

Podnikli jsme několik výletů a prozkoumali horní polovinu ostrova jak jen to šlo. Navštívili jsme hlavní město Kerkyru a letní sídlo císařovny Sissi zámeček Achilleion se zahradami, sochami a výhledem na Kerkyru od 11 metrů vysoké sochy Achilleia. Nemohli jsme vynechat nedaleké Sidari se slavným Canal d’Amour a Apotripiti beach.

Doporučuji popojet k severozápadnímu cípu ostrova a u Peroulades si nenechte ujít výhled na ikonické skály mysu Drastis. Je to tu určitě krásné i při západu slunce.

Dalším známým místem pro sledování západu slunce je Afionas. Odtud pak dojdete na vyhlídku, ze které vidíte dvojitou pláž Porto Timoni. Sešli jsme náročnou kamenitou cestou až dolů a vykoupali se. Opravdu to chce dobré boty a zdravá kolena!

Pokud dorazíte do městečka Palaiokastritsa, můžete se pokochat krásnými výhledy na útesy a hrad Angelokastro (jeho návštěvu jsme vynechali, třeba příště). Je tu hezká pláž, akvárium a malý malebný klášter Panagia Theotokos. Ten si určitě prohlédněte. Všude něco kvetlo, místo má opravdu historické kouzlo a nechybí ani malé muzeum.

O některých místech, která jsme na Korfu navštívili, se plánuji rozepsat podrobněji v dalších článcích.